Yogalates

Yoga mı pilates mı

Yeni bir egzersiz metodu olan yogalates sizi bu ikilemden kurtaracak. İsminden de anlaşıldığı gibi yoga ve pilates sporunu etkili bir şekilde birleştirir. Yogalates doğu ve batı arasında bir buluşmadır, çünkü doğudaki eski yogayı batıdaki pilatesle etkin bir şekilde birleştirir. Yoganın tarihi yaklaşık 3000 yıl önceye (milattan önce)Hindistan'a kadar uzanmaktadır. 21. Yüzyılda her zamankinden daha popüler hale gelmiş ve yogalates ile ilgili pek çok spesifik teknik geliştirilmiştir.Bilindiği üzere her yaklaşımın kendine özgü bir vurgusu vardır. Yoga; dayanıklık, güç, esneklik, denge ve zihnin berraklığını artırır. Vücut, zihin, nefes ve yaşam gücünü bilinçli bir farkındalıkla geliştirir, derin ve rahatlatıcı bir kabiliyete sahiptir. Pilates , Alman doğumlu Joseph Pilates tarafından 1920'lerde oluşturulmuştur. Başlangıçta çocukluk hastalığının üstesinden gelmek için yoga ve vücut geliştirme tekniklerini birleştirmiş fakat zamanla sağlığına kavuştuktan sonra stabilize edici kasları (yani derin karın kasları) ve direnç çalışması( başlangıçta hastane yataklarına tutturulmuş yaylar vasıtasıyla) kullanarak yaralanma ve hastalıktan kurtulanlara başarıyla yardımcı olmuştur. Pilates yöntemi zamanla gelişmiş ve Joseph'den bir süre sonra da büyümeye devam etmiştir. Pilates küresel olarak, kas iskelet güçlendirme egzersizleri sistemi olarak bilinir; yaralanma rehabilitasyonuna yardımcı olur ve sırt problemleri olanların postürel kaslarını yeniden eğiterek destekler, hareket için çok güvenli ve güçlü bir temel oluşturur. Geçmişten günümüze hem yoga hem de pilates değişmiş ve tarih boyunca birbirine adapte edilmiştir. Yogalates ise benzer şekilde fonksiyonel hareket, sırt koruma ve egzersiz terapileri üzerine en yeni araştırma ve metodolojinin benimsendiği sürekli gelişen bir yöntemdir.

Eğitim programlarında kişiselleştirilmiş bir yaklaşım olarak vurgulanarak uygulanması kişiye uyacak şekilde değiştirilir. Herkes benzersizdir, böylece bireyler kendi hız ve düzeyinde çalışmaya teşvik edilir, özelleştirilmiş egzersizler tavsiye edilebilir ve dinlenme-rahatlama zamanı sunulabilir. Düzenli bir yogalates dönemi, daha derin postüral kaslarda (çekirdek kaslar) güç, dayanıklık, istikrar ve esneklik geliştirme egzersizleri ve pozları içerecektir. Bunlar omurgayı yaralanmaya karşı korur, iç organları destekler ve doğru duruşu geliştirmek için pelvik ve spinal farkındalığı arttırır. Güç ve dengeyi daha da arttırmak amacıyla bloklar, direnç bantları, ağırlıklar kullanılabilir.

Pozlar ( asana) yogadaki sekiz unsurdan biridir. Diğer yedi unsur, çoğunlukla nefes egzersizleri ( pranayama), zihni susturmak ve konsantrasyon geliştirmek için meditatif uygulamalar gibi yönleri içerir. Yogalates'te sekiz unsur yelpazesi uygulanır. Yogalates, beden, zihin ve ruhta denge ve birliktelik sağlamayı amaçlayan bütüncül bir yaklaşımdır. Yogalates her yaşa uygundur ve sırt ağrısı, artrit ve osteoporoz hastaları için ideal, güvenli ve erişebilir bir yöntemdir ve özellikle kadınlar için doğum sonrasında faydalıdır. Egzersiz yöntemi olarak, genel güç ve sağlığı geliştirmek için mükemmeldir. Aynı zamanda, sinir sisteminin yatıştırılması, stresin serbest bırakılması, gevşemeye yardımcı olması ve iç sakinlik için mükemmel bir egzersizdir. Yogalates yöntemi olarak da bilinen Solomon Yogalates, yoga ve pilates'in uygulamalarını başarılı bir şekilde birleştiren kapsamlı bir egzersiz sistemidir. Kurulduğu günden bu yana yogalates; popülerlik kazanmış, yoga ve pilates'in disiplinini herkes tarafından kolaylıkla temin edip bir yöntem olarak uluslararası üne kavuşmuştur.Yogalates DVD'leri eğitim ortamları, atölyeler ( stüdyo çalışmaları), öğretmen eğitimi programları ve sunumlarında popüler olarak kullanılmaktadır. Yogalates'in kurucusu Louise Solomon, Yoga derslerinde gördüğü yaralanmaların miktarıyla ilgili olarak Yogalates yöntemini geliştirmiştir. Pilates'i 18 yıl boyunca uygulamıştır ve 1992'de öğretmenlik belgesini almıştır.Yoga deneyimi 25 yılı aşmış ve 1994 yılında ise yogada öğretmenlik belgesini kazanmıştır. Yogalates Metodu, emniyet standardı ve Yoga ile Pilates'i geniş bir toplum için güvenli ve erişilebilir hale getirme yöntemi ile ünlüdür. Yogalates yöntemi, Egzersiz Fizyolojisinin, Fizyoterapi egzersizleri ve Yoga Terapisinin temelini çizer.

 Eskişehir Yogates Merkezi

Arad Global Club olarak, Eskişehir'de ilk Yogates merkeziyiz.

Eskişehir Yogalates merkezimizde sizlere özgün bir ortam hazırlayarak istediğiniz ve beklediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı oluruz.

 

Eskişehir Yoga Merkezi kayıt sistemi

Eskişehir Yoga Merkezi randevu sistemi ile çalışmaktadır.Kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için, verilen iletişim bilgileri ile lütfen iletişime geçiniz ve randevu alınız. Eskişehir Yoga Merkezi, sizlere özel ve sonuç odaklı çözümler sunmaktadır.

 

Eskişehir Yoga Merkezi

iletişim Bilgileri

Websitemiz: www.aradglobalclub.org

Mail Adresimiz: info@aradglobalclub.org

Tel: 0222 332 1232

Fax: 0222 332 1233

GSM ve WatsApp no: 0 552 252 00 26

Arad Global Club olarak, Eskişehir Yoga Merkezinde sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

for more information

CONTACT US NOW
Share
Arad Global Club © 2017 All Rights Reserved.